Parazitaellenes diagnosztika


Parazitaellenes gyógyszerek és bakteriofágok

Ritkábban előforduló paraziták kimutatásának igénye esetén, előzetesen célszerű informálódni a vizsgálati lehetőségekről. Mintabeküldés Bélsárminta A fertőzöttség megállapításához legtöbbször a frissen ürült bélsárból vett minta elegendő, amelyet vízálló, tiszta tégelybe, jól záródó edénykébe helyezzünk.

A szilárdabb konzisztenciájút akár nylontasakban is gyűjthetjük. A mintát tartós azonosító jellel kell ellátni.

hogyan kell kezelni a parazitákat és a lamblia

A minta mennyisége kisállatok esetében az egyszeri bélsárürítés mennyiségénél lehetőleg ne legyen kevesebb, nagyállatoktól legalább egy maroknyi szükséges. Ha a csoportban tartott parazitaellenes diagnosztika nem lehet egyedi mintát gyűjteni, akkor ún. Nagyon kis testű állatokból pl.

Parazitaellenes diagnosztika

A bélsármintákat ne fecskendőben, vérvételi csövekben, vagy más keskeny formájú tárolóeszközben küldjék, mert ezekből nehezen szedhetők ki. Konzerválószert ne alkalmazzunk, hacsak előzetesen nem javasolták azt a vizsgálatot végzők.

Előfordulhat, hogy egy parazita petéinek ürülése nem folyamatos, ezért több napon keresztül gyűjtött minta vizsgálata indokolt lehet. Az így gyűjtött mintákat ne keverjük össze, hanem időrendi sorrendben lássuk el jelzéssel. Az alommal összekeveredett bélsárminta, mindig szer több legyen, mint az állatokból vett bélsár mennyisége.

pinworm milyen típusú

A bélsármintákat rövid időn, lehetőleg egy napon belül kell vizsgálatra küldeni. A minták fagypont feletti hűtése a beküldés késlekedése esetén ajánlatos, de ezeket lehetőleg soha ne fagyasszuk le, még rövid időre sem! Mikroszkópos tárgylemezen készített kenetet is készíthetünk a friss bélsárból, amely az egysejtűek diagnosztizálását teheti könnyebbé.

hogyan kell kezelni a baromfiházat parazitákkal szemben

Szőrminta és bőrkaparék, külső élősködők Lenyírt szőrt, tollat nylonzacskóban vagy légmentesen zárt edényben küldjünk vizsgálatra. Bőrfelületi mintát a szőr leborotválását követően a bőr megkaparásával veszünk: szikével vagy borotvával az irharétegig — a szövetnedv vagy vér kiserkenéséig — lekaparjuk a hámréteget.

parazitáktól a legjobban

Ezt is kiszáradás mentesen kell csomagolni. Az állaton mászkáló tetveket, bolhákat sűrű fésűvel kifésülhetjük, és megfelelő edényzetben összegyűjthetjük. Vérminta Vérparaziták vizsgálatához tárgylemezen elkészített kenetet és alvadásában gátolt vért egyidejűleg érdemes a vizsgálatra küldeni.

módszerem a rossz leheletre

Az utóbbi céljából trinátrium-citrát, vagy dinátrium-EDTA tartalmú parazitaellenes diagnosztika csövek alkalmazása javasolt. Vérkenetet az érből kifolyó vérből kell készíteni.

torokfájás és férgek

A vérkeneteket száraz állapotban tekerjük körül papírral, és úgy csomagoljuk, hogy azok ne törjenek el a szállítás közben.